Diş Macunu

Diş Macunu Üretimi

SPC Kozmetik olarak ana üretim faaliyetimiz Ağız Bakım Ürünleridir. Özellikle %100 Yerli Sermayeye sahip olan ve Diş Macunu üretimi konusunda lider olan firmamız, her gün farklı formülasyonlarla farklı müşteriler için diş macunu üretimi yapmaktadır. Müşterilerinin talepleri doğrultusunda kendi formüllerini değiştirebilen veya müşterilerimize ait formüller ile üretim yapabilen firmamız, konusunda uzman olarak değerlendirilmektedir.

Diş Macunu tedarik etmek isteyen müşterilerimiz için yol haritası aşağıdaki gibidir ;

 

Tedarik edilecek ürüne karar vermek ;

Diş Macunu tedarik aşamasından önce müşteri firmalarımız nasıl bir ürün tedarik etmek istedikleri konusunda net bir fikir sahibi olmaları gerekmektedir. Tedarik edilecek ürünün nasıl konumlandırılacağı bu aşamada büyük önem taşımaktadır. Satış Noktası, Piyasanın talepleri ve ürün – fiyat politikası konularında firmamıza verilecek her türlü doğru bilgi, üretilecek ürün hakkında müşterilerimizi doğru yönlendirmemize olanak sağlıyacaktır. Her piyasada ucuz ürün satmak başarıyı getirmeyeceği gibi, her piyasada pahalı ürün satmakta başarıya ulaşmayacaktır.

Öncelikle üretilecek olan ürün için aşağıdaki kriterleri belirlemiş olmak, fiyatlama ve üretilebilirlik sürecinde daha net sonuçlar alınmasında büyük rol oynayacaktır ;

  • Ürün İçeriği : Ürün içeriği en önemli kısımdır. Farklı varyasyonlar yaratmak veya özel hammaddeler kullanmak mümkündür. Birkaç farklı örnek vermek gerekirse ; Standart Formül, Bitkisel İçerikli, Nano Partiküllü, Organik sertifikalı veya daha spesifik amaçlar için kullanılan özel hammaddeler içeren bir formülasyon gibi..
  • Ürün Hacmi : Firmamız makine parkuru sayesinde 15 ml ile 150 ml arasında farklı hacimlerde üretim yapabilmektedir. Ancak ambalaj maliyetlerinin daha net oluşabilmesi için üretilecek ürünün hangi hacimde (kaç ml ?) olacağına karar vermek önem taşımaktadır. Unutulmamalıdır ki, hacim ile ağırlık ölçüleri aynı değildir. Örneğin, 100 ml bir diş macunu 100 gr olabileceği gibi, 160 gr da olabilir. Dolayısı ile ürünün boyutunu hacim olarak belirlemek en doğru seçenektir.
  • Ürün Miktarı : Üretilecek ürün miktarı maliyeti doğrudan etkileyen faktördür. 10.000 adetlik üretim ile 100.000 adetlik üretim arasında maliyet açısından oldukça fark olacaktır.
Diş Macunu

SPC Kozmetik’e ait olan markalar ile ürün tedarik etmek ;

Firmamıza ait markalar üzerinden ürün satın alımı yapmak için, tedarik edilecek ürünün özelliklerine karar verildikten sonra, firmamız ile iletişime geçerek sipariş vermeniz yeterli olacaktır. Siparişiniz için üretim planlama en yakın termini bildirerek, onayınız sonrası üretim için gerekli prosedürlere başlayacaktır.

Fason ürün üretimi ;

SPC Kozmetik olarak müşteri firmalarımızın markaları ile üretim yapabilmekteyiz. Fason üretimler için, marka sahibi firmanın üretim öncesi yapmakla yükümlü olduğu bazı prosedürler mevcuttur. Sağlık Bakanlığı Kozmetik Yönetmeliği uyarınca yapılması gerekenler ;

  • Müşteri firmanın Sağlık Bakanlığına kaydı yapılması,
  • Müşteri firma bünyesinde teknik eleman bulundurma zorunluluğu,
  • Müşteri firmanın UTS sistemine tanıtılması ve üretilecek ürünün bu sistem üzerinden bildirimi yapılması

Tüm bu prosedürler tamamlandıktan sonra üretilecek ürünün ambalaj tedarik aşamasına geçilmelidir. Genel olarak Tüp, Kutu ve Koli üretimlerinin tamamlanmasının ardından firmamız ile iletişime geçerek sipariş verilmesi yeterli olacaktır. Siparişiniz için üretim planlama en yakın termini bildirerek, onayınız sonrası üretim için gerekli prosedürlere başlayacaktır.